W krainie piękna


- Po co wydajesz tyle pieniędzy na kosmetyki? — pyta Zosia Danusię.

- Bo chcę ładnie wyglądać.

- To dlaczego nie wyglądasz?

Widocznie Danusia kupowała nie te kosmetyki, które trzeba. Gdyby korzystała z produkcji i usług "Jadwigi" — Instytutu Kosmetyczno — Medycznego, to mogłaby wygrywać konkursy na miss. Instytut Jadwiga”, kierowany przez Jadwigę Użyczyn prowadzi zakład produkujący kosmetyki w Dobroszycach oraz dwa zakłady kosmetyczne (usługowe) we Wrocławiu.

Wyroby dobroszyckiego zakładu cieszą się w przemyśle i usługach kosmetycznych dużą popularnością i uznaniem w całym kraju, a nawet za granicą. Są to kosmetyki naturalne i profesjonalne przeznaczone dla gabinetów kosmetycznych, odnowy biologicznej i gabinetów masażu. Trudno wymienić wszystkie środki, ale wspomnimy chociaż o niektórych. Robi się tu wszystko dla urody, a także dla zdrowia, a więc: specyfiki do różnego rodzaju maseczek (bionawilżających, na powieki, pod oczy, okolice ust, do cery, pod szyję, cery naczyniowej i wrażliwej, wyszczuplających, normalizujących cerę trądzikową i tłustą oraz dziesiątki innych). Zakłady "Jadwigi" wykonują różne zabiegi m.in. antystresowe, odmładzające, głęboko nawilżające, pielęgnujące ręce, stopy i ciało. Nowościami są maski borowinowe na bazie borowiny i jej składników służące do wyszczuplania oraz na twarz. Niektórzy myślą, że klientkami kosmetyczek są panie. To prawda, ale po poprawę urody przychodzą do kosmetyczek coraz częściej mężczyźni.

Instytut nie tylko produkuje i wykonuje zabiegi, ale jednocześnie prowadzi kursy kształcące i dokształcające kosmetyczki w całym kraju. Kursy są organizowane w szkołach średnich, a nawet na uczelniach.

Firma uzyskała w swej historii wiele nagród i wyróżnień. Została laureatem konkursu EUROPRODUKT przyznanego przez Ministerstwo Gospodarki, Eurofakty i Urząd Komitetu Integracji Europejskiej. Niedawno przyznano nagrodę HERMES za przystosowanie się do działalności na rynku europejskim.

„Jadwiga” ma długą tradycję, właśnie 12 października 2003 r. będzie obchodzić swoje 36 imieniny. Z tej okazji we wrocławskiej Izbie Lekarskiej odbędzie się seminarium kosmetyki. Zakład w Dobroszycach zatrudnia 8 osób. Firma zajmuje duży budynek przy ul. Wojska Polskiego 25. Pani Jadwiga Użyczyn powiedziała reporterowi, że zamierza zainstalować olejowe, ekologiczne ogrzewanie i założyć gospodarstwo agroturystyczne. Pomysł wspaniały, Dobroszyce są ładnie położone, w pobliżu znajdują się lasy i akweny. Na pewno nie zabraknie chętnych mieszczuchów na wypoczynek.Źródło: Gazeta Dobroszycka, 2003
Rewelacja XXI wieku

KOSMETYCZKA RADZI

Proponujemy Państwu urządzenie i usługi o nazwie QRS - QUATRONIC REZONANS SYSTEM będące nowością od września br. na rynku polskim, na świecie od roku.

QRS emŚituje minifale, które dotyczą wielu schorzeń. Po raz pierwszy pole magnetyczne zamiast skalpela i tabletek. Urządzenie opracowane przy 20-letniej międzynarodowej współpracy wielu naukowców. Emituje zmienne pole magnetyczne, pobudza energię komórek, przywraca komórkom poprzedni stan, czyli zdrowy, regeneruje komórki. Odmładza a wręcz stymuluje organizm do samowyleczenia, relaksuje daje siły na cały dzień. QRS - wzmacnia kości, leczy kontuzje i urazy, wzmagając aktywność przemiany materii, oczyszcza i dotlenia krew, reguluje gospodarkę wapniową w organizmie, wzmacnia system obronny organizmu, reguluje ciśnienie, poprawia sen. Wspomaga działanie terapii lekami, neutralizuje szkodliwe skutki elektrosmogu w organizmie, stosowany w stomatologii, okulistyce, u niemowląt i dzieci. QRS stosowany jest z dobrym skutkiem przy schorzeniach: układów kostno-stawowego, oddechowego, pokarmowego: choroby reumatyczne, osteoporoza, kontuzje, bóle, wrzody żołądka i jelit, astma, alergie, nerwice, choroby skóry jak trądzik, stwardnienie rozsiane, zawał serca, wylewy i ich skutki, żylaki, hemoroidy, bezsenność i w wielu innych. Stosowanie QRS przez osoby zdrowe zapobiega powstawaniu wszelkich chorób, wzmacnia system immunologiczny. Urządzenie jest proste i łatwe w obsłudze. Obsługa nie wymaga specjalnych uprawnień. QRS stosuje się w instytutach kosmetyczno-medycznych, gabinetach lekarskich, energeterapeutycznych, rehabilitacyjnych, sanatoriach, klinikach, lecznicach rządowych, klubach sportowych oraz w prywatnych domach przez indywidualnych użytkowników. Urządzenie jest bezpieczne, nie wymaga fachowej obsługi. Przeciwwskazania: rozrusznik serca, zaawansowana grzybica płuc, ciąża (z przyczyn prawnych), epilepsja.

Zainteresowanych bliższymi szczegółami służymy informacją, kasetami wideo, literaturą oraz prezentacją urządzenia QRS. Zapraszamy do zakupu urządzenia - współpracy w dystrybucji.Źródło: Goniec Staromiejski, 1996
Indywidualność Rynku - Merkury 2003

Kosmetyki regenerujące i wyszczuplające z Serii Saipan Polska

Seria Saipan to pełne rodzaje alg, maski borowinowe i inne, seria Polska to z kolei maseczki, kremy, balsam wyszczuplający z kompleksem antycell., algi czerwone z L-karnityną skuteczne w walce z procesem starzenia się skóry. Wszystkie one produkowane są przez Instytut Kosmetyczno-Medyczny Jadwiga we Wrocławiu.

Jadwiga to firma, która swą nazwę zapożyczyła od imienia właścicielki Jadwigi Użyczyń. Stworzyła ona nie tylko laboratorium kosmetyczne, ale także ośrodki bioodnowy oraz placówkę oświatowo-szkoleniową, organizującą coroczne sympozja dla kosmetyczek oraz kursy zabiegów firmowych w szkołach kosmetycznych.

Firma stawia z wyrobów skutecznych i bezpiecznych, badanych klinicznie na alergikach, takich jak zestaw polskiego peelingu ziołowego Jadwiga, likwidujący wszelkie defekty urody, stymulująca papka przeciwtrądzikowa - skuteczny preparat w walce z problemami cery młodych ludzi czy Saipan.

Firma ma na swoim koncie wiele nagród i złotych medali przyznawanych na targach międzynarodowych. Misją jej jest: wysoka jakość produktów i satysfakcja klientów, a cele - to zwiększenie udziału na rynku polskim i ekspansja na rynki światowe.

Nasze kosmetyki wytwarzane są przede wszystkim z polskich naturalnych surowców. Odniosły sukces, bo widać skuteczność ich działania. Wytwarzamy produkty regenerujące i wyszczuplające, a także serię kosmetyków z grupy peelingów i środków pielęgnujących. Z tej serii jestem szczególnie zadowolona, ponieważ mamy wiele dowodów na to, że działanie naszych kosmetyków jest rewelacyjne. To nie jest oczywiście moja opinia, lecz moich odbiorców kosmetyków produkowanych w naszym Instytucie. Nowoczesny kosmetyk przede wszystkim musi być skuteczny, a to znaczy, że jego działanie powinno szybko przynieść satysfakcję osobie, która kosmetyk zastosuje.Źródło: ???, ????
Wrocławska farma piękności, firma rodzinna

Jadwiga Użyczyn-Marszewska o naturalnych kosmetykach własnej produkcji i swoim pomyśle na firmę kosmetyczną opowiada Jadwiga Użyczyn-Marszewska, właścicielka Instytutu Kosmetyczno-Medycznego "Jadwiga".

Od 1998 r. "Jadwiga" działa jako firma rodzinna. Moje dwie wspaniałe córki — Agata i Violetta wraz ze mną dbają o dobro naszych Klientów. Dzielnie pomaga im mąż jednej z córek, Adam, który wykonuje leczniczy pedikiur. Z taką rodziną i wykwalifikowanym personelem pracuje się nie tylko z przyjemnością, ale i z dobrymi efektami.

Rozpieszczamy klientów

W takim zespole dbamy o całość człowieka, jego piękno, zaspokojenie jego potrzeb estetycznych. I to nam się udaje. Nasi Klienci są przez nas lubiani i rozpieszczani. Dbamy też o duszę. To holistyczna pielęgnacja.

Nosimy się z zamiarem otwarcia dla Wrocławian farmy piękności, gdzie będzie można w ciągu 1 lub 2 tygodni naprawić każdy defekt urody, skorzystać z psychoedukacji, wyszczuplania, pielęgnacji po operacjach plastycznych.

Kosmetyki firmowane znakiem "Jadwiga"

Nasze kosmetyki to naturalne, profesjonalne produkty, zaakceptowane już przez kosmetyczki z całej Polski. One również rozprowadzają kosmetyki wśród swoich klientek. Mamy też własnych dystrybutorów. Nasze produkty można kupić w niektórych hurtowniach zielarsko-medycznych, sklepach zielarskich, wybranych aptekach i drogeriach. Istotne jest, że nie mają one wygórowanych cen. Czy można wyprodukować dobry kosmetyk za niską cenę? - odpowiedź brzmi: tak! Bardzo dbamy o to, aby nasz wyrób był dostępny cenowo, aby był dobrej jakości. Musi być również świeży i najlepiej bez zapachu.

Błyskawiczne wyszczuplanie

Tak nazywany jest opracowany przez nas zabieg wyszczuplający, likwidujący cellulit SAIPAN. Przed zabiegiem mierzymy obwód ciała, tonizujemy je, wykonujemy specjalny peeling z granulkami wosku jojoba, nakładamy maskę SAIPAN i owijamy ciało folią termiczną. Klientka, ciepło okryta, leży 1 godzinę. Następnie maska jest zdejmowana kompresem lub prysznicem, następuje tonizacja skóry, rozpylenie na ciało preparatu kolagenowego, wmasowanie żelu SAIPAN. Konieczna jest seria takich zabiegów, jednak po każdym z nich obwód ciała zmniejsza się znacznie.

Źródło: Gazeta Wrocławska, 2001