Historia założonego w 1967 roku Instytutu Kosmetyczno-Medycznego JADWIGA to nie jedynie historia instytucji czy budynku, ale przede wszystkim historia kobiety niezwykłej, charyzmatycznej, nie znającej słowa: niemożliwe!

Początki…

W okresie braku dostępu do dobrych kosmetyków w Polsce, Pani Jadwiga Użyczyn Marszewska w swoim gabinecie usług kosmetycznych "kręciła" w moździerzu dla klientów kremy. Kosmetyki oparte były na własnych recepturach i zawierały naturalne składniki. Pani Jadwiga wykonywała również zabiegi kosmetyczne z użyciem własnych produktów. Dzięki skuteczności kosmetyków jak również doświadczeniu w kosmetologii - grono klientów stale się zwiększało.

I tak w roku 1992 otworzyła laboratorium. W 1994 opatentowała zestaw preparatów kosmetycznych złuszczających do pielęgnacji skóry, zwłaszcza skóry twarzy zwany Polskim Peelingiem Ziołowym JADWIGA. Jedyny tak skuteczny i ceniony peeling.

Dla kogo…

JADWIGA Instytut Kosmetyczno-Medyczny laboratorium bioodnowy od kilkudziesięciu lat kieruje swoją ofertę do profesjonalistów z dziedziny zdrowia i urody. Powstały także kosmetyki uzupełniające – pozwalające na pielęgnację skóry w domu. Skierowane do każdego typu cery. Kosmetyki do twarzy i ciała. Sprawdzone i skuteczne.

Nie tylko kosmetyki…

Oprócz produkcji naturalnych, profesjonalnych kosmetyków Instytut JADWIGA posiada Placówkę Oświatowo-Szkoleniową, która jako pierwsza w Polsce, zaczęła kształcić kosmetyczki, co czyni bez przerwy do dzisiaj, dokształcając je również w każdej dziedzinie kosmetyki. Prowadzi kursy np.: makijażu permanentnego, zabiegi kwasami, Polskiego Peelingu Ziołowego JADWIGA i wiele innych.

Instytut JADWIGA prowadzi również Salon Firmowy. Usługi w nim wykonywane obejmują zakres bioodnowy, kosmetyki, pielęgnacji twarzy, stóp, dłoni, paznokci i całego ciała.

Z przyjemnością …

Instytut JADWIGA uczestniczy w każdym poważnym kongresie kosmetycznym, farmaceutycznym, dermatologicznym oraz w targach. Spotykając się ze stałymi klientami, docierając do nowych. Zbieramy doświadczenia, opinie, sugestie aby opracowywać kosmetyki i działania oczekiwane przez naszych Partnerów.

Wcześniej i teraz …

Dzisiaj JADWIGA to instytucja, która nie utraciła głównego ducha, to przedsięwzięcie rodzinne przekazywane z pokolenia na pokolenie, w którym ważną rolę odgrywają tradycje i wartości oparte na podstawowym postrzeganiu świata przez Panią Jadwigę: aby widzieć człowieka lepszym niż jest.

Zaufaliśmy naturze, Ty zaufaj nam!

To hasło, które towarzyszyło Pani Jadwidze w początkach działalności i sukcesywnie podtrzymywane jest do dnia dzisiejszego – we wszystkim co robimy.


Nasze nagrody

LIDER PRZEDSIĘBIORCZOŚCI

dla dynamicznie rozwijającej się firmy,
w tym za szczególne osiągnięcia w dziedzinie przedsiębiorczości i innowacyjności

ZŁOTY MEDAL

Targów Kielce za zestaw profesjonalnych kosmetyków do POLSKIEGO PEELINGU ZIOŁOWEGO JADWIGA

HONOROWA PIĘKNA PRZEDSIĘBIORCZA BIZNESU BEAUTY

dla założycielki Instytutu
Pani Jadwigi Użyczyn Marszewskiej

ZŁOTY EUROPRODUKT

za umacnianie pozytywnego wizerunku polskiej gospodarki i budowanie rynkowego prestiżu produktów i usług oraz ich marek

MEDAL MERCURIUS GEDANENSIS URODA 2016

kategoria: kosmetyki do domowego Spa –
Seria do stóp JADWIGA

LOOK VISION MTP Poznań

za dziesięć lat uczestniczenia
w Międzynarodowych Targach Poznańskich

HERMES

dla firmy przygotowanej do działania na rynku europejskim

MEDAL JUBILEUSZOWY URODA

Międzynarodowe Targi Gdańskie S.A.

ZWIĄZEK PRACODAWCÓW-WYSTAWCÓW KOSMETYKI PROFESJONALNEJ

za szczególnie wyróżniający się wkład
w kształtowaniu pozycji Związku na rynku kosmetyki profesjonalnej

AKREDYTACJA DOLNOŚLĄSKIEGO KURATORA OŚWIATY

dla Palcówki Oświatowo-Szkoleniowej JADWIGA

MERKURY – INDYWIDUALNOŚĆ RYNKU

za serię kosmetyków regenerujących
i wyszczuplających SAIPAN, serię kosmetyków pielęgnacyjnych POLSKA

EUROPRODUKT

kategoria: PRODUKT - za serię kosmetyków regenerujących
i wyszczuplających SAIPAN oraz serię kosmetyków pielęgnacyjnych POLSKA

EUROPRODUKT

kategoria: USŁUGA – za zestaw Profesjonalnych Zabiegów Firmowych JADWIGA oraz makijaż permanentny wykonywany aparatem polskiej produkcji – Magiczna Igła

EUROPRODUKT

kategoria: INICJATYWA – za uruchomienie edukacji w zawodzie KOSMETYK, dokształcanie kosmetyczek i studentek uczelni kosmetycznych w tym zakresie oraz organizację spotkań profesjonalistów

EUROPRODUKT – EURO FAKTY 2002

za serię kosmetyków regenerujących
i wyszczuplających SAIPAN oraz serię kosmetyków pielęgnacyjnych POLSKA

MERCURIUS GEDANENIS 2022

Medal Mercurius Gedanesis zdobyty na targach URODA 2022 w kategorii "kosmetyki profesjonalne do pielęgnacji twarzy i ciała" za "rozjaśniające serum 5% witaminy C".

nowy