Historia założonego w 1967 roku Instytutu Kosmetyczno-Medycznego JADWIGA to nie jedynie historia instytucji czy budynku, ale przede wszystkim historia kobiety niezwykłej, charyzmatycznej, nie znającej słowa: niemożliwe!

Początki…

W okresie braku dostępu do dobrych kosmetyków w Polsce, Pani Jadwiga Użyczyn Marszewska w swoim gabinecie usług kosmetycznych "kręciła" w moździerzu dla klientów kremy. Kosmetyki oparte były na własnych recepturach i zawierały naturalne składniki. Pani Jadwiga wykonywała również zabiegi kosmetyczne z użyciem własnych produktów. Dzięki skuteczności kosmetyków jak również doświadczeniu w kosmetologii - grono klientów stale się zwiększało.

I tak w roku 1992 otworzyła laboratorium. W 1994 opatentowała zestaw preparatów kosmetycznych złuszczających do pielęgnacji skóry, zwłaszcza skóry twarzy zwany Polskim Peelingiem Ziołowym JADWIGA. Jedyny tak skuteczny i ceniony peeling.

Dla kogo…

JADWIGA Instytut Kosmetyczno-Medyczny laboratorium bioodnowy od kilkudziesięciu lat kieruje swoją ofertę do profesjonalistów z dziedziny zdrowia i urody. Powstały także kosmetyki uzupełniające – pozwalające na pielęgnację skóry w domu. Skierowane do każdego typu cery. Kosmetyki do twarzy i ciała. Sprawdzone i skuteczne.

Nie tylko kosmetyki…

Oprócz produkcji naturalnych, profesjonalnych kosmetyków Instytut JADWIGA posiada Placówkę Oświatowo-Szkoleniową, która jako pierwsza w Polsce, zaczęła kształcić kosmetyczki, co czyni bez przerwy do dzisiaj, dokształcając je również w każdej dziedzinie kosmetyki. Prowadzi kursy np.: makijażu permanentnego, zabiegi kwasami, Polskiego Peelingu Ziołowego JADWIGA i wiele innych.

Instytut JADWIGA prowadzi również Salon Firmowy. Usługi w nim wykonywane obejmują zakres bioodnowy, kosmetyki, pielęgnacji twarzy, stóp, dłoni, paznokci i całego ciała.

Z przyjemnością …

Instytut JADWIGA uczestniczy w każdym poważnym kongresie kosmetycznym, farmaceutycznym, dermatologicznym oraz w targach. Spotykając się ze stałymi klientami, docierając do nowych. Zbieramy doświadczenia, opinie, sugestie aby opracowywać kosmetyki i działania oczekiwane przez naszych Partnerów.

Wcześniej i teraz …

Dzisiaj JADWIGA to instytucja, która nie utraciła głównego ducha, to przedsięwzięcie rodzinne przekazywane z pokolenia na pokolenie, w którym ważną rolę odgrywają tradycje i wartości oparte na podstawowym postrzeganiu świata przez Panią Jadwigę: aby widzieć człowieka lepszym niż jest.

Zaufaliśmy naturze, Ty zaufaj nam!

To hasło, które towarzyszyło Pani Jadwidze w początkach działalności i sukcesywnie podtrzymywane jest do dnia dzisiejszego – we wszystkim co robimy.

nowy