Zabieg eksfoliacji kwasami AHA i BHA

Stworzyliśmy dla Państwa serię kosmetyków AHA do użytku profesjonalnego na bazie stężonych alfa hydroksykwasów i beta hydroksykwasów. Preparaty pakowane są w wygodne do użycia opakowania z aplikatorem umożliwiającym łatwe dozowanie odpowiedniej dawki. Terapia kwasami AHA jest znaną od ćwierć wieku, doskonałą kosmetyczną metodą odmładzania i leczenia trądziku, szczególnie grudkowo - krostkowego oraz defektów potrądzikowych.

Eksfoliacja to zabieg złuszczania, usuwania suchej, zrogowaciałej warstwy naskórka za pomocą stężonych kwasów owocowych. Kuracja może być przeprowadzana cały rok.

Usunięcie zewnętrznej warstwy naskórka powoduje głębokie oczyszczanie i odblokowanie porów skóry, jej rewitalizację, odświeżenie i rozjaśnienie. Po zabiegu powstaje nowa, delikatna, gładka i lepiej nawilżona skóra.

Peeling w niczym nie ogranicza aktywności zawodowej, nie wyklucza z życia codziennego. Skóra po zabiegu złuszcza się stopniowo, w sposób prawie niewidoczny, łatwy do ukrycia przez zastosowanie kremu. Złuszczanie kończy się w przeciągu około tygodnia.

Zabiegi peelingu można stosować nie tylko na twarz, ale także na dekolt, szyję, dłonie, plecy, czy ciało. Jednak nie można nakładać kwasów na zbyt duże powierzchnie.

WSKAZANIA: Prawie każda cera, a szczególnie: gruba i tłusta, łojotokowa; trądzik grudkowo - krostkowy, zaskórniki; blizny po trądziku; rozszerzone pory skóry; skóra dojrzała; z oznakami starzenia; sucha i wiotka; z przebarwieniami (posłoneczne, potrądzikowe, hormonalne, plamy słoneczne)

PRZECIWWSKAZANIA: podrażnienia; trądzik w fazie aktywnej; opryszczka; łuszczyca; grzybica; trądzik różowaty; skóra z ubytkami (skaleczenia, otwarcia)

MECHANIZM DZIAŁANIA KWASÓW AHA i BHA

Polega na zwiększeniu odłegłości pomiędzy komórkami i osłabieniu wiązań pomiędzy nimi, co prowadzi do eliminacji zewnętrznych komórek warstwy rogowej. Zmniejsza się grubość tej warstwy co daje skórze następujące efekty:

skóra staje się gładka, świetlista, odzyskuje swój ładny kolor

poprawia napięcia i zwartosci skóry

zmniejszenie zmarszczek

wzmocnienie struktury kolagenu oraz przyspieszenie syntezy kolagenu

odbudowa włókien sprężystych i poprawienie elastyczności skóry

nawilżenie

rozjaśnienie przebarwień - zapobiega zbijaniu się pigmentu w bryłki

regulacja i normalizacja gruczołów łojowych

ochrona przez zaskórnikami - oczyszczenie i zabezpieczenie przed ponownym zapchaniem mieszków włosowych

ściąganie rozszerzonych porów skóry

wygładzanie blizn potrądzikowych

Preparaty potrzebne do zabiegu

HYDRO AHA KREM Polecamy klientowi w każdym wieku i do każdej cery w celu przygotowania skóry do zabiegów złuszczania: 10 do 14 dni przed kuracją; 4 dni przed każdym zabiegiem eksfoliacji; w przerwach między seriami zabiegów. Używać raz dziennie na noc omijając okolice oczu i ust. Dzięki aktywnym składnikom: kwas glikolowy, witamina E, kwas hialuronowy, d-pantenol, normalizuje proces złuszczania naskórka, wygładza, nawilża, oczyszcza, reguluje wydzielanie sebum, uelastycznia, rozjaśnia przebarwienia, spłyca zmarszczki, nadaje zdrowy koloryt skórze.

ŚMIETANKA AHA Delikatna śmietanka dokładnie zmywa makijaż, przygotowując skórę do zabiegu eksfoliacji. Usuwa zanieczyszczenia bez naruszenia naturalnego płaszcza lipidowego. Skóra pozostaje gładka, delikatna, jedwabista i odświeżona. Śmietankę rozprowadzić na skórze, wykonać delikatny masaż, a następnie usunąć pozostałości płatkami kosmetycznymi.

ŻEL OCZYSZCZAJĄCY AHA 10% Służy do dokładnego oczyszczania skóry przed zabiegiem, dzięki czemu umożliwia kwasom owocowym dotarcie bez przeszkód do głębszych warstw naskórka. Dokładne oczyszczenie skóry jest bardzo istotne, gdyż kwasy AHA nie mają zdolności przenikania przez warstwę sebum.

EKSFOLIATOR AHA I ABHA 25%

EKSFOLIATOR AHA I BHA 35% Zawarty w preparatach żelowych kwas glikolowy i salicylowy oprócz działania nawilżającego i oczyszczającego skórę daje efekt powierzchownego peelingu, redukuje grubość warstwy rogowej, zwiększając jej zwartość i spoistość.

NEUTRALIZATOR Przeznaczony jest do neutralizacji tzn. przerwania działania EKSFOLIATORÓW AHA i BHA 25% i 35%. Dzięki aktywnym składnikom ma właściwości regenerujące, gojące, jak i również zmiękcza i łagodzi podrażnienia po peelingu. Neutralizator nanosimy bezpośrednio na eksfoliatory. Proces neutralizacji powinien trwać 1-2 minut, po czym neutralizator zmywamy wodą.

BALSAM KOJĄCO - REGENERUJĄCY PO PEELINGU Jest nieodzownym preparatem stosowanym bezpośrednio po peelingu. Działa na skórę regenerująco, przeciwzapalnie, gojąco i nawilżająco. Łagodzi podrażnienia i uszkodzenia skóry, zmiękcza i odżywia naskórek. Nakładamy cienką warstwę i pozostawiamy do wchłonięcia na ok. dwie minuty, nie zmywamy.

MASECZKA USPOKAJAJĄCA PO PEELINGU Zmniejsza przekrwienie, działa łagodząco i odżywczo. Przyspiesza ziarninowanie, hamuje stany zapalne, łagodnie ściąga pory. Maseczkę nakłada się na ok.15 minut na wchłonięty już balsam kojąco - regenerujący.

KREM ODŻYWCZO - NORMALIZUJĄCY PO PEELINGU Nakładamy po zmyciu maseczki, na zakończenie zabiegu. Preparat zmniejsza przekrwienie, odżywia, łągodzi, nawilża, lekko natłuszcza, matuje, absorbuje promienie UV. Ma delikatną konsystencję dzięki czemu dobrze się wchłania.

Uwagi dotyczące zabiegu: zalecamy wykonanie dwóch serii w ciągu roku, w odstępach minimum dwumiesięcznych. Seria zabiegów wynosi od 8-12; zależy od indywidualnych potrzeb klienta, rodzaju i grubości skóry. Zabiegi wykonuje się co 10-14 dni. Zabieg w salonie trwa ok. 30-40 minut. W początkowym okresie terapii mogą pojawić się niewielkie wypryski, jest to naturalna reakcja oczyszczającej się skóry. Jeśli jednak pojawią się liczne zmiany ropne kurację należy przerwać i kontynuować po ich ustąpieniu. Występowanie drobnych zmian naczyniowych nie jest przeciwwskazaniem do wykonywania zabiegu. W czasie trwania zabiegów i po nich klient nie może korzystać z solarium, ani opalać się na słońcu. Należy unikać słońca i mrozu poniżej -5 stopni. W czasie kuracji klient powinien używać kosmetyków JADWIGA, nie powinien korzystać z żadnych innych peelingów. W czasie zabiegów do zmywania preparatów używamy wyłącznie waty lub bawełnianych płatków kosmetycznych i letniej wody, nie stosujemy gąbek, aby dodatkowo nie podrażnić skóry. Uważamy aby kosmetyki nie dostały się do oczu, we włosy i na błony śluzowe. W przypadku dostania się preparatów do oczu należy przemyć je dużą ilością wody. Kwasy owocowe nie działają alergizująco ani toksycznie jednak dobrze jest przed rozpoczęciem kuracji przeprowadzić próbę na wewnętrznej częsci przedramienia. W tym celu należy punktowo odtłuścić wybrane miejsce żelem oczyszczającym, zmyć, osuszyć, nałożyć punktowo EKSFOLIATOR AHA i BHA 35% przez chwilę wmasowywać, odczekać 4 minuty. Zneutralizować i zmyć wodą. Jeśli nastąpi bardzo mocne przekrwienie i opuchlizna - kuracji nie należy rozpoczynać.

Schemat zabiegu:

Kładziemy wygodnie pacjenta, ciepło przykrywamy, dobrze oświetlamy miejsce poddawane zabiegowi, żeby można było bacznie obserwować przebieg zabiegu. Wszystkie preparaty szykujemy w zasięgu ręki, aby klient nie czekał np. na neutralizację. Wykonujemy demakijaż na bazie ŚMIETANKI AHA. Na miejsce poddawane zabiegowi nakładamy ŻEL OCZYSZCZAJĄCY AHA 10%, dokładnie go wmasowujemy. Klient może odczuwać lekkie mrowienie, szczypanie. Zmywamy letnią wodą, osuszamy chusteczką. W przypadku cery tłustej czynność powtarzamy dwa razy.

Dalszą część zabiegu wykonujemy partiami - dzielimy twarz na części (czoło, nos, policzki, broda, szyja, dekolt) i zabieg z użyciem EKSFOLIATORA AHA i BHA 25% na każdej partii wykonujemy osobno. Dzieląc twarz w ten sposób mamy możliwość szybszej reakcji, dokładniejszego wykonania peelingu.

Na pierwszej częsci rozprowadzamy dłońmi niewielką ilość EKSFOLIATORA AHA i BHA 25% delikatnie wmasowujemy okrężnymi ruchami do momentu lekkiego zaczerwienienia i pieczenia. Nieco intensywniej pracujemy w miejscach widocznych defektów.

Następnie przy pomocy NEUTRALIZATORA przerywamy działanie kwasu, nanosząc go bezpośrednio na użyty eksfoliator, zmywamy. Czynności te powtarzamy na wszystkich partiach twarzy.

Po zakończeniu tej fazy zabiegu przystępujemy do drugiej części przy użyciu EKSFOLIATORA AHA i BHA 35%. Najpierw aplikujemy go w miejsca, w których nie wystąpiło wcześniej zaczerwienienie. Wmasowujemy okężnymi ruchami i po wystąpieniu zaczerwienienia i pieczenia przerywamy działanie kwasu NEUTRALIZATOREM, zmywamy. Miejsca, które zaczerwienią się wcześniej neutralizujemy w pierwszej kolejności. Zastosowanie EKSFOLIATORA AHA i BHA 35% następuje partiami w tej samej kolejności co w pierwszej fazie peelingu.

Bardzo ważny jest wywiad z klientem w czasie zabiegu, który pozwala stwierdzić czy nie odczuwa on pieczenia w miejscu, w którym nastąpiło przekrwienie. Wówczas miejsce takie należy zneutralizować wcześniej, mimo tego, że nie jest zaczerwienione

Po zneutralizowaniu, zmyciu i osuszeniu miejsca poddawane zabiegowi pokrywamy cienką warstwą BALSAMU KOJĄCO - REGENERUJĄCEGO , czekamy dwie minuty, aż balsam się wchłonie. Na balsam nakładamy na ok. 15 minut MASECZKĘ USPOKAJAJĄCĄ PO PEELINGU. Zmywamy i na zakończenie zabiegu nanosimy KREM ŁAGODZĄCY PO PEELINGU, wmasowujemy go do całkowitej absorbcji. Omawiamy z klientem kurację domową i umawiamy na następną wizytę. Pacjent w dniu zabiegu nie dotyka i nie myje twarzy.

Przed każdym zabiegiem, należy przeprowadzić wywiad z klientką. Gotowy druk do pobrania tu